Лісце каштанаў

Создано: 29.09.2014

27.09.2014г.  адбылося мерапрыемства з удзелам 8 “А” класа “Лісце каштанаў”, прысвечанае жыццю і творчасці  У. Караткевіча.  У ходзе  яго вучні змаглі акунуцца у трагічнае мінулае нашай краіны часоў Вялікай Айчыннай вайны, прагледзеўшы ўрыўкі з ваенных хронік, паразважаць  аб тым, што такое вайна і якой яна бывае, правесці паралелі  з падзеямі ва Украіне, параўнаць Кіеў часоў Вялікай Айчынай вайны і Кіеў 2014 года. Падрыхтавалі і правялі мерапрыемства класны кіраўнік Прасаловіч Н.Л. і загадчык бібліятэкі Студзяленка Л.М.