Круглы стол “Адкуль мы?”

Создано: 17.02.2017

Сто разоў шукаў другой красы,
А тым больш што свет даўно не вузкі!
…Ды калі ты не бязродны сын –
Гавары са мной па-беларуску!..
Яўгенія Янішчыц

16 лютага настаўнікі беларускай мовы ілітаратуры Рабава С.Н. і Грахольская С.А. правялі круглы стол “Адкуль мы?”, прымеркаваны да адзінага дня роднай мовы. Вучні 6-х і 7 “Г” класаў паказалі выдатную падрыхтоўку ў веданні гісторыі роднага краю, яе слаўных людзей:Л.Сапегі, М.Гусоўскага, Князя Вітаўта Ф.Скарыны і іншых.

Настаўнікамі роднай мовы Рабава С.Н. і Грахольская С.А. быў аформлены стэнд “Вялікія словы на вялікай мове”. Дапамогу вучням у падрыхтоўцы да дня роднай мовы аказала Л.М.Студзяленка, бібліятэкар школы.

Рабава С.Н. і Грахольская С.А. настаўнікі беларускай мовы і літаратуры